У К Р А Ї Н А
УЛАНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
30.03.2021 р. 4 сесія 8 скликання
Р І Ш Е Н Н Я №49
Про зміну засновника та найменування комунальної
позашкільної навчальної установи «Станція Юннатів»
Уланівської сільської ради
Керуючись ч. 5 ст. 16, ст. 25, 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», на виконання рішення 3 сесії Хмільницької районної ради 8 скликання №37 від 24.12.2020 року «Про передачу об’єктів спільної комунальної власності та передачу прав засновників юридичних осіб Уланівській сільській раді», рішення № 766 від 30.12.2020 року Уланівської сільської ради «Про прийняття у власність Уланівської сільської ради об’єктів спільної комунальної власності Хмільницького району та прийняття прав засновників юридичних осіб», враховуючи рекомендації постійної комісії сільської ради з гуманітарних питань: освіти, культури, спорту, духовного відродження, молодіжної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту, сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Змінити засновника районної комунальної позашкільної навчальної установи «Станція Юннатів» Хмільницької районної ради (код ЄДРПОУ 36488878 ) шляхом виключення зі складу засновників Хмільницьку районну раду (код ЄДРПОУ 21728349) та включення засновника – Уланівську сільську раду (код ЄДРПОУ 04331834) до складу засновників.
2. Перейменувати районну комунальну позашкільну навчальну установу «Станція Юннатів» Хмільницької районної ради (код ЄДРПОУ 36488878) на комунальну позашкільну навчальну установу «Станція Юннатів» Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
3. Затвердити Статут комунальної позашкільної навчальної установи «Станція Юннатів» Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ 36488878) у новій редакції (Додаток 1).
4. Затвердити структуру та штатну чисельність працівників комунальної позашкільної навчальної установи «Станція Юннатів » Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (Додаток 2 ).
5. Уповноважити директора комунальної позашкільної навчальної установи «Станція Юннатів » Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ 36488878) забезпечити облік майна у порядку згідно з чинним законодавством та провести державну реєстрацію Статуту комунальної позашкільної навчальної установи у новій редакції у порядку згідно з чинним законодавством України.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань: освіти, культури, спорту, духовного відродження, молодіжної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту ( голова комісії Кулик О.С.).
Сільський голова Олександр Крученю
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішенням 4 сесії Уланівської
ради 8 скликання
від 30.03.2021 р. №49
СТАТУТ
комунальної позашкільної навчальної установи
«Станція Юннатів»
Уланівської сільської ради
Хмільницького району Вінницької області
(нова редакція)
2021 р.
1. Загальні положення
Комунальна позашкільна навчальна установа «Станція Юннатів» Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (надалі СЮН) є позашкільним навчальним закладом, основною діяльністю якого є забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації та інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку, здійснює підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я вихованців, учнів і слухачів.
Засновником СЮН є Уланівська сільська рада Хмільницького районну Вінницької області. Позашкільний навчальний заклад безпосередньо підпорядковується відділу освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради, який є уповноваженим органом засновника в галузі освіти.
СЮН є неприбутковим навчальним закладом. СЮН у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування», «Про освіту», «Про позашкільну освіту», актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОН), Положенням про позашкільний навчальний заклад, актами органів місцевого самоврядування та іншими нормативно-правовими актами України, цим Статутом.
1.4.Мова навчання і виховання у позашкільному навчальному закладі визначається Конституцією України і відповідним законом України.
1.5. СЮН створений на базі комунальної власності, є юридичною особою, має реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства, штамп, бланки встановленого зразку, печатку зі своїм найменуванням, ідентифікаційний код, може мати рахунки в інших установах банків.
1.6. Повна назва: комунальна позашкільна навчальна установа «Станція Юннатів» Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
1.7.Скорочена назва: КПНУ «СЮН» Уланівської сільської ради.
1.8. Місцезнаходження СЮН: с.Уланів, вул. Соборна, 34 Хмільницький район, Вінницька область, 22032.
1.9. СЮН створений і зареєстрований у встановленому законом порядку, який передбачений для неприбуткових установ.
2. Організаційно-правові засади діяльності СЮН
2.1. СЮН є юридичною особою і діє на підставі Статуту, затвердженого засновником.
2.2. СЮН може входити до складу навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об'єднань з дошкільними, загальноосвітніми та іншими навчальними закладами.
2.3. СЮН може створювати філії – структурно відокремлені підрозділи, що перебувають поза межами розташування основного позашкільного навчального закладу і виконують таку саму освітню діяльність, як і основний позашкільний навчальний заклад у цілому або за окремими його напрямами.
3.Організація позашкільної освіти в СЮН
3.1. СЮН проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну та організаційно-масову роботу.
3.2. Структура та штат СЮН розробляються його керівником у межах видатків на оплату праці та затверджуються відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради у сфері управління якого перебуває заклад.
3.3. СЮН працює за річним планом роботи, погодженим з відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради.
3.4. Навчально-виховний процес у СЮН здійснюється за типовими навчальними планами і програмами, що затверджуються Міністерством освіти і науки України, центральними органами виконавчої влади, а також за навчальними планами і програмами, затвердженими відповідними місцевими органами виконавчої влади.
На основі типових навчальних планів і навчальних планів, що затверджуються відповідним місцевим органом виконавчої влади, розробляється робочий навчальний план СЮН на навчальний рік з урахуванням років навчання, тижневого навантаження педагогічних працівників, структури навчального року, мережі гуртків, груп та інших творчих об’єднань, що діють у СЮН.
3.5. Навчальні програми можуть бути однопрофільними, комплексними і такими, що передбачають індивідуальне навчання учнів та навчання у групах або об'єднаннях. Залежно від специфіки діяльності позашкільного навчального закладу навчання проводиться від одного місяця до кількох років.
3.6. Експериментальні навчальні плани складаються СЮН з урахуванням типового навчального плану. Запровадження експериментальних навчальних планів, освітніх програм, педагогічних інновацій здійснюється в установленому порядку.
3.7. Індивідуальне та групове навчання у СЮН проводиться відповідно до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.08.2004 р. №651 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10.12.2008 р. № 1123), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.08.2004 р. за № 10369635 (із змінами).
3.8. Середня наповнюваність гуртків, груп, секцій, відділень, відділів, студій та інших творчих об'єднань (далі - гуртків, груп та інших творчих об'єднань) у СЮН становить, як правило, 10 - 15 вихованців, учнів і слухачів.
Наповнюваність окремих гуртків, груп та інших творчих об'єднань установлюється директором СЮН залежно від профілю, навчальних планів, програм та можливостей організації навчально-виховного, тренувального процесу, рівня майстерності вихованців, учнів і слухачів і становить не більш як 25 вихованців, учнів і слухачів.
3.9. Зарахування учнів до СЮН може здійснюватися протягом навчального року (в міру закінчення комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань) за бажанням вихованців, учнів, слухачів і на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, як на безконкурсній основі, так і за конкурсом, умови якого розробляються СЮН.
До СЮН зараховуються вихованці, учні і слухачі, як правило, віком від 5 до 18 років. СЮН вживає заходів до залучення вихованців, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації.
3.10. Навчально-виховний процес у СЮН здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття, гурткова робота, клубна робота, урок, лекція, індивідуальне заняття, конференція, семінар, курси, читання, вікторина, концерт, змагання, навчально-тренувальні заняття, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на науково-дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських та промислових підприємствах, на природі, а також з використанням інших форм.
3.11. Навчальний рік у СЮН починається 1 вересня. Тривалість навчального року не може бути меншою ніж 190 робочих днів.
Комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання СЮН.
У канікулярні, вихідні та святкові дні СЮН може працювати за окремим планом, затвердженим керівником цього закладу.
У період канікул СЮН проводить організаційно – масову роботу з вихованцями, залучаючи їх до участі в змаганнях, конкурсах, зльотах, походах, а також до інших форм змістовного відпочинку: оздоровчо-екскурсійних поїздок, експедицій, навчально-репетиційних зборів тощо.
СЮН створює безпечні умови навчання, виховання та праці.
3.12. Тривалість одного заняття (уроку) в СЮН визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів і слухачів: віком від 5 до 6 років - 30 хвилин; віком від 6 до 7 років - 35 хвилин; старшого віку - 45 хвилин.
Короткі перерви між заняттями (уроками) є робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання і визначаються режимом щоденної роботи СЮН.
3.13. Гуртки, групи та інші творчі об'єднання СЮН класифікуються за трьома рівнями:
початковий рівень - творчі об'єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, учнів і слухачів, виявлення їх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;
основний рівень - творчі об'єднання, які розвивають інтереси вихованців, учнів і слухачів, дають їм знання, практичні уміння та навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;
вищий рівень - творчі об'єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців, учнів і слухачів.
Відповідно до рівня класифікації визначаються мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань, їх чисельний склад, обирається програма.
3.14. Для подальшого розвитку інтересів і нахилів вихованців, учнів і слухачів, підтримки їх професійних навичок СЮН за умови дотримання правил охорони праці й техніки безпеки може організовувати виконання замовлень підприємств, установ та організацій на виготовлення продукції (виконання робіт).
У випадках, передбачених законодавством України, СЮН має право надавати платні послуги з певних видів діяльності після отримання у встановленому порядку відповідних ліцензій.
3.15. СЮН може організовувати роботу своїх гуртків, груп та інших творчих об'єднань у приміщеннях загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, навчально-виробничих комбінатів, підприємств, організацій, вищих навчальних закладів, наукових установ, відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами.
3.16. СЮН проводить інформаційно-методичну роботу, спрямовану на удосконалення програм, змісту, форм і методів діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань.
У СЮН можуть функціонувати методичні об'єднання за напрямами діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань, що охоплюють педагогічних працівників певного професійного спрямування.
З метою вдосконалення системи навчання та виховання у СЮН можуть створюватися методичні ради, комісії, до складу яких входять педагогічні працівники цього закладу та інші учасники навчально-виховного процесу.
СЮН може створювати відповідні підрозділи для підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямами позашкільної роботи. Підвищення кваліфікації може проводитись у формі курсів, семінарів і за іншими організаційними формами.
Згідно з рішенням засновника (власника) на підставі відповідних угод СЮН може надавати інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам, навчальним закладам регіону, молодіжним, дитячим, громадським організаціям.
3.17. СЮН з метою визначення рівня практичної підготовки вихованців, учнів і слухачів проводить організаційно-масову роботу у формі конференції, концерту, змагання, походу, екскурсії, експедиції, навчально-тренувального збору та в інших формах, передбачених статутом позашкільного навчального закладу.
3.18. За результатами навчання СЮН видає випускникам відповідні документи про професійну, спеціальну позашкільну освіту в порядку, встановленому МОН. Випускникам, які в установленому порядку склали кваліфікаційні іспити, видається свідоцтво (посвідчення). Зразки свідоцтв (посвідчень) затверджуються МОН. Виготовлення свідоцтв (посвідчень) для СЮН здійснюється за рахунок коштів засновників (власників).
4.Учасники навчально-виховного процесу
4.1. Учасниками навчально-виховного процесу в СЮН є:
- вихованці, учні і слухачі;
- директор навчального закладу;
- педагогічні працівники, психологи, соціальні педагоги, бібліотекарі, спеціалісти, залучені до навчально-виховного процесу;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- представники підприємств, установ та організацій, які беруть участь у навчально-виховному процесі.
4.2. Права та обов’язки вихованців, педагогічних працівників СЮН та батьків або осіб,які їх замінюють, визначаються Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» та Положенням про позашкільний навчальний заклад,затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05. 2001 № 433 (із змінами) .
Вихованці, учні і слухачі позашкільного навчального закладу мають гарантоване державою право на:
- здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів;
- добровільний вибір позашкільного навчального закладу та виду діяльності;
- навчання у декількох гуртках, групах та інших творчих об'єднаннях в одному позашкільному навчальному закладі;
- безпечні та нешкідливі умови навчання та праці;
- користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та оздоровчою базою позашкільного навчального закладу;
- участь у різних видах навчальної та науково-практичної роботи, у конференціях, олімпіадах, спортивних змаганнях, виставках, конкурсах та інших масових заходах;
- представлення в органах громадського самоврядування СЮН ;
- вільне вираження поглядів, переконань;
- захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.
4.3. Вихованці, учні і слухачі СЮН зобов'язані:
- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками;
- підвищувати загальний культурний рівень;
- дотримуватися морально-етичних норм;
- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;
- бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;
- дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку позашкільного навчального закладу.
4.4. Педагогічні працівники СЮН мають право на:
- внесення керівництву позашкільного навчального закладу та органам управління освітою пропозицій щодо поліпшення навчально-виховного процесу, подання на розгляд керівництву СЮН та педагогічної ради пропозицій про моральне та матеріальне заохочення вихованців, учнів і слухачів, застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку, що діють у навчальному закладі;
- вибір форм підвищення педагогічної кваліфікації;
- участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів, інших органів самоврядування, в заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи;
- проведення в установленому порядку дослідно-експериментальної, пошукової роботи;
- вибір педагогічно обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з вихованцями, учнями і слухачами;
- захист професійної честі, гідності відповідно до законодавства;
- соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на них завдань;
- об'єднання у професійні спілки, участь в інших об'єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.
4.5. Педагогічні працівники СЮН зобов'язані:
- виконувати навчальні плани та програми;
- надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної освіти диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів;
- сприяти розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей вихованців, учнів і слухачів відповідно до їх задатків та запитів, а також збереженню здоров'я;
- визначати мету та конкретні завдання позашкільної освіти вихованців, учнів і слухачів, вибирати адекватні засоби їх реалізації;
- здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями, учнями і слухачами морально-етичних норм поведінки, правил внутрішнього трудового розпорядку СЮН, вимог інших документів, що регламентують організацію навчально-виховного процесу;
- дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність вихованця, учня і слухача, захищати його від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;
виховувати своєю діяльністю повагу до принципів загальнолюдської моралі;
- берегти здоров'я вихованців, учнів і слухачів, захищати їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;
- виховувати повагу до батьків, жінок, старших за віком, до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;
- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
- вести документацію, пов'язану з виконанням посадових обов'язків (журнали, плани роботи тощо);
- виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
- дотримуватися вимог статуту СЮН, виконувати правила внутрішнього розпорядку та посадові обов'язки;
- брати участь у роботі педагогічної ради СЮН;
- виконувати накази і розпорядження керівника СЮН, органів державного управління, до сфери управління яких належить заклад.
4.6. Викладачі, керівники гуртків, груп та інших творчих об'єднань СЮН працюють відповідно до режиму роботи та розкладу занять, затвердженого його керівником.
4.7. Норма годин на одну тарифну ставку керівників гуртків, груп та інших творчих об’єднань СЮН становить 18 навчальних годин на тиждень. Оплата праці здійснюється відповідно до обсягу педагогічного навантаження.
Обсяг педагогічного навантаження у СЮН визначається керівником закладу згідно із законодавством і затверджується відповідним органом виконавчої влади.
Перерозподіл або зміна педагогічного навантаження протягом навчального року можливий у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачаються робочим навчальним планом, у разі вибуття або зарахування вихованців СЮН, а також за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням вимог законодавства України про працю.
4.8. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків, крім випадків, передбачених законодавством.
4.9. Педагогічні працівники позашкільного навчального закладу підлягають атестації, як правило, один раз на п'ять років відповідно до порядку, встановленого МОН.
4.10. Батьки вихованців, учнів і слухачів та особи, які їх замінюють, мають право:
- обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування СЮН;
- звертатися до органів управління освітою, керівника СЮН та органів громадського самоврядування цього закладу з питань навчання та виховання дітей;
- приймати рішення про участь дитини в інноваційній діяльності СЮН;
- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази СЮН;
- захищати законні інтереси вихованців, учнів і слухачів в органах громадського самоврядування СЮН та у відповідних державних, судових органах.
5. Управління позашкільним навчальним закладом
5.1. Вищим органом управління СЮН є Уланівська сільська рада (далі Засновник). Галузеве управління здійснює відділ освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради.
5.2. До компетенції Засновника належать:
- затвердження та внесення змін до Статуту;
- здійснення контролю за фінансовою та господарською діяльністю СЮН;
- прийняття рішення щодо управління майном;
- призначення та звільнення директора СЮН;
- прийняття рішення про припинення діяльності, реорганізацію або ліквідацію СЮН.
5.3. Безпосереднє керівництво СЮН здійснює його директор, який призначається рішенням засновника на конкурсній основі шляхом укладання контракту і ним може бути тільки громадянин України, що має вищу педагогічну освіту і стаж педагогічної роботи не менш як три роки, успішно пройшов підготовку та атестацію керівних кадрів освіти в порядку, встановленому МОН.
5.4. Педагогічні та інші працівники СЮН призначаються на посади і звільняються з посад директором СЮН.
5.5. Директор СЮН:
- здійснює керівництво колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює належні умови для підвищення фахового рівня працівників;
- організовує навчально-виховний процес;
- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок вихованців, учнів і слухачів;
- створює належні умови для здобуття вихованцями, учнями і слухачами позашкільної освіти;
- забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами навчального закладу;
- організовує виконання кошторису доходів і видатків навчального закладу, укладає угоди з юридичними та фізичними особами, в установленому порядку відкриває рахунки в установах банків або органах Державного казначейства;
- установлює надбавки, доплати, премії та надає матеріальну допомогу працівникам навчального закладу відповідно до законодавства;
- представляє навчальний заклад в усіх підприємствах, установах та організаціях і відповідає перед засновником (власником) за результати діяльності закладу;
- дає дозвіл на участь діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників культурно-освітніх закладів, підприємств, установ та організацій, інших юридичних або фізичних осіб у навчально-виховному процесі;
- забезпечує право вихованців, учнів і слухачів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;
- застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників СЮН;
- затверджує посадові обов'язки працівників СЮН.
5.6. Директор СЮН є головою педагогічної ради - постійно діючого колегіального органу управління позашкільним навчальним закладом.
5.7. Педагогічна рада СЮН:
- розглядає плани, підсумки і актуальні питання навчальної, тренувальної, виховної, організаційно-масової та інформаційно-методичної роботи закладу, його структурних підрозділів, гуртків, груп та інших творчих об'єднань, а також питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці;
- розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності навчального закладу, утворення нових гуртків, груп та інших творчих об'єднань;
- визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
- створює у разі потреби експертні та консультаційні комісії за напрямами роботи;
- порушує клопотання про заохочення педагогічних працівників тощо.
5.8. Робота педагогічної ради проводиться відповідно до потреб СЮН. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше ніж два на рік.
5.9. Органом громадського самоврядування СЮН є загальні збори (конференція) колективу цього закладу.
У період між загальними зборами (конференціями) діє рада СЮН, діяльність якої регулюється статутом цього закладу.
У СЮН за рішенням загальних зборів (конференції) або ради позашкільного навчального закладу можуть створюватись і діяти піклувальна рада, учнівський та батьківський комітети, а також комісії, асоціації тощо.
6. Фінансово-господарська діяльність позашкільного навчального закладу
6.1. Фінансово-господарська діяльність СЮН провадиться відповідно до законодавства та статуту .
6.2. Фінансування СЮН здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету, а також може здійснюватися за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
6.3. Додатковими джерелами формування коштів СЮН є:
- кошти гуманітарної допомоги;
- добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій та окремих громадян;
- кредити банків;
- інші надходження.
Кошти, отримані СЮН з додаткових джерел фінансування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої його статутом.
6.4. СЮН у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами господарської та іншої діяльності відповідно до його статуту;
- користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;
- розвивати власну матеріальну базу;
- володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та статуту;
- виконувати інші дії, що не суперечать законодавству та статуту позашкільного навчального закладу.
6.5. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності у СЮН здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами.
6.6. Забороняється розподіл доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, працівників СЮН (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органу управління та інших пов’язаних з ними осіб.
6.7. Доходи (прибутки) використовуються виключно для фінансування видатків на утримання СЮН, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності визначених цим Статутом.
7. Майно СЮН.
7.1. Майно СЮН є спільною власністю територіальних громад, які увійшли до Уланівської територіальної громади, яке закріплюється за Станцією юних натуралістів на праві оперативного управління.
СЮН володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном та вчиняє щодо нього дії, що не суперечать чинному законодавству України відповідно до положень даного Статуту.
7.2. Відчуження, передача в оренду, списання майна здійснюється з дозволу Уланівської сільської ради у порядку встановленому сільською радою.
7.3. Майно СЮН, що забезпечує статутну діяльність, не може бути предметом застави.
7.4. Майно СЮН може вилучатися засновником (власником) лише за умови подальшого використання цього майна та коштів, отриманих від його реалізації, на розвиток позашкільної освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі ліквідації СЮН майно та кошти відповідно до законодавства та засновницьких документів використовуються за рішенням засновника (власника).
8. Діяльність СЮН у рамках міжнародного співробітництва
8.1. СЮН за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, брати участь у міжнародних заходах.
8.2. СЮН має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою, навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн у встановленому законодавством порядку.
9. Державний контроль за діяльністю СЮН
9.1. Державний контроль за діяльністю СЮН здійснюють МОН, відділ освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради, до сфери управління якого належить СЮН, органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи.
9.2. Основною формою державного контролю за діяльністю СЮН є державна атестація позашкільного навчального закладу, яка проводиться не рідше ніж один раз на 10 років у порядку, встановленому МОН.
10. Реорганізація та ліквідація Станції юних натуралістів
10.1. Припинення діяльності СЮН здійснюється шляхом ліквідації чи реорганізації (приєднання, виділення, поділу, злиття, перетворення) в порядку встановленому чинним законодавством України за рішенням Засновника або суду.
10.2. У випадку припинення юридичної особи ( у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання чи перетворення) її активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям або зараховуються до доходу бюджету, відповідно до чинного законодавства України.
10.3. Ліквідація СЮН здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником або уповноваженим ним органом відповідно до чинного законодавства України. Орган, який прийняв рішення про ліквідацію, встановлює та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторам, що не може бути меншим, ніж 2 місяці з дня оголошення про ліквідацію.
10.4. При реорганізації чи ліквідації СЮН працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.
10.5. Майно, що залишилось після претензій кредиторів, використовується за вказівкою Засновника.
10.6. СЮН вважається ліквідованою з моменту виключення її з Державного реєстру України.
Сільський голова Олександр Крученюк
Додаток 2
до рішення 4 сесії сільської
ради 8 скликання
від 30.03.2021 р. №49
Структура та штатна чисельність працівників
комунальної позашкільної навчальної установи
«Станція Юннатів»
Уланівської сільської ради
Хмільницького району Вінницької області
№ п/п |
Назва посади |
Кількість штатних одиниць |
||
|
1. |
Директор |
1 |
|
|
2. |
Прибиральник службових приміщень |
0,5 |
|
|
3. |
Керівник гуртка |
3,3 |
|
ВСЬОГО
|
4,8 |
|||
Секретар сільської ради Лариса Задорожнюк
Калинівська середня школа №1 була відкрита 1 вересня 1935 року. У школі тоді навчалося 280 учнів.