ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?
Багатьох дітей у свій час дражнили рідні брати, сестри або друзі. Якщо це відбувається в ігровій дружній формі, коли обидві дитини просто бавляться, такі образи, як правило, не завдають шкоди. Але коли словесні перепалки стають образливими, злими й постійними, вони перетворюються на знущання, тому їх необхідноприпинити.
Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Дуже важливо сприймати знущання серйозно, а не просто відмахуватись від них, як від чогось, що діти повинні подолати самі. Наслідки можуть бути найсерйознішими, зачіпати самооцінку дитини та її майбутні особисті стосунки. У важких випадках залякування призводять до справжніх трагедій.
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
ЯКІ Є ВИДИ БУЛІНГУ ?
Людину, яку вибрали жертвою, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами. Найпоширенішими видами булінґу є:
ЯК ВІДРІЗНИТИ ЗВИЧАЙНИЙ КОНФЛІКТ ВІД БУЛІНГУ?
Варто пам’ятати, що не кожен конфлікт є булінгом. Цькування – це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. Наприклад, якщо друзі посварилися та побилися чи діти разом весело штовхалися, але одна із них впала і забилася – це не вважається булінгом. Проте, якщо однолітки на чолі з булером регулярно насміхалися, принижували або ховали та кидали речі дитини, штовхали, не вперше нецензурно обзивали та били, викладали в соцмережі непристойні чи відфотошоплені знімки дитини – потрібно негайно діяти!
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?
У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію.
Алгоритм щодо попередження булінгу
Попередження шкільного цькування
Булінг. Як діяти вчителям та батькам
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ БУЛІНГУ?
Ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання!
Ім'я, яке носить наша школа належить її учневі - Степовому Миколі Федотовичу, якому 4 червня 1944 року було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, нагороджено орденом Леніна, орденами Великої Вітчизняної війни І ступеня і Червоної Зірки.